Domů
Dotazy
Cheaty
Fórum
Modpacky:
Civilizace
Video
Jednotky:
Budovy
Technologie
Kampaně
Mapy:
Odkazy
Kontakt
Age of Empires 2 screenshot

Age of Empires 2

Dotazy (FAQ)

Mám rozhozené či mázlé barvy ve hře pod Windows 7. Co s tím?

Při hraní musí být vypnutý proces explorer.exe. Pokud jste tento proces ještě neukončovali, použijte nebo alespoň přečtěte si následující postup. On totiž explorer.exe není obyčejný proces. Je to grafický shell Windows, takže když je vypnutý, tak se pod Windows dá jen dost těžko pracovat či něco dělat. A explorer.exe není Internet Explorer, ten má jiný název, i když dost podobný (iexplore.exe).

  1. Zapněte hru.
  2. Spusťte správce úloh klávesovou zkratkou Ctrl-Alt-Del a následným klepnutím na položku Správce úloh.
  3. V tabu Procesy Správce úloh si seřaďte procesy podle názvu, aby se neustále neměnilo pořadí procesů.
  4. Ve stejném tabu vyberte klepnutím levým tlačítkem myši položku explorer.exe a potom klepněte na tlačíto Ukončit proces, které je vpravo dole. Zmizí hlavní panel a ikony na ploše a zavřou se otevřená windowsácká okna se složkami. Proces explorer.exe má totiž v popisu práce právě vykreslování těchto věcí.
  5. Přejděte na tab Aplikace ve Správci úloh, vyberte myší v seznamu vaši hru (Age of Empires II) a potom klepněte na tlačítko Přepnout, které je dole. Tím se přepnete zpět do hry a můžete normálně hrát, barvy už budou v pohodě.
  6. Po vypnutí hry znovu proces explorer.exe zapněte přes Správce úloh takto: V menu Soubor Správce úloh vyberte položku "Nová úloha (spustit...)", v zobrazeném dialogu napište do textového pole explorer.exe a klepněte na tlačítko OK. Znovu se zobrazí hlavní panel a ikony na ploše a můžete tak normálně pokračovat v práci ve Windowsech.

Přes co hrát online?

V současné době jsou hojně využívány 2 varianty: Gameranger a Hamachi.

GameRanger je program, který slouží ke hraní široké škály online her s hráči celého světa. Nepotřebujete veřejnou IP adresu a obsluha programu je velice snadná.

Hamachi je program pro vytvoření virtuální LAN sítě.

Nejdůležitější pro hraní online je zajištění stejných verzí her všech hráčů. (AoK nebo TC, a stejný nainstalovaný patche).

Jak se dělá screenshot?

Ve hře stistkněte klávesu Print Screen (Prt Scr). V tom okamžiku se snímek obrazovky uloží do složky, kde je hra nainstalovaná (typicky C:\Program Files\Age of Empires II) nebo do podsložky Screenshots, podle toho, jestli máte spuštěnu základní verzi hry (The Age of Kings) nebo datadisk The Conquerors. Obrázek se uloží nekomprimovaně, ve formátu BMP.